درباره تسمه تايمينگ پژو 405 – پارس و سمند ، بيشتر بدانيم !

فوریه 25th, 2016

كار تسمه تايمينگ چيست ؟ اين تسمه كه قسمت داخل آن دارای دندانه های عرضی ( عاجدار) است، توسط پولی دندانه دار سر، ميل لنگ به حركت در آمده و عامل گردش پولی دندانه دار ميل بادامك در قسمت سر سيلندر موتور ميباشد. گردش ميل بادامك نيز به نوبه خود باعث بالا و پايين رفتن سوپاپها در جايگاهشان در زمان ( تايم) معينی كه نياز است به محفظه احتراق موتور ،سوخت و هوا وارد شود و يا دود خارج گردد ، ميشود. اين زمان معين و مشخص را TIME ميگويند . در خودروهای قديمی از چرخ دنده و يا زنجيری شبيه به زنجير دوچرخه ولی بصورت چند قلو برای گرداندن ميل بادامك كه كار آن باز و بسته نمودن سوپاپها ميباشد، استفاده ميشد. چرخ دنده و زنجير باعث ازدياد صدا و وزن در موتور خودرو ميگرديد. خودروهای جديد، دارای موتور های با تراكم بالا ميباشند و معمولا تاج پیستون آنها ( سر پيستون) صاف است . در صورت خرابی دندانه ها و يا بريدن تسمه مذكور ، ميل بادامك از تايم افتاده و سوپاپهايی كه نابهنگام باز شده و پايين آمده اند با سطح بالای پیستون برخورد می نمایند. و عاملی برای خرابی پیستون وکج شدن سوپاپها و يا خرابی سیلندر و سرسیلندر و شاتونها خواهد شد در اين وضعيت موتور خاموش شده و تا تعمير كلی و نصب تسمه جديد روشن نمیشود. ضمنا تا رفع مشكل باید از استارت زدن بيهوده موتور ، برای جلوگيری از آسيب بيشتر پرهيز كرد . عواملی که باعث كوتاه شدن عمر و يا پارگی تسمه و یا کنده شدن دندانه های آن و نهايتا باعث خارج از تايم شدن موتور قبل از موعد مشخص شده میگردند عبارتند از :
1- استفاده زیاد از دورهای بالای موتور بخصوص در دورهای بیش از 4000 دور در دقیقه و انجام شتابگيری ناگهانی مثبت TAKE OFF و كاهش شتاب ناگهانی منفی .
2- عدم استفاده از دنده مناسب متناسب با قدرت و سرعت خودرو اصطلاحا دنده مرده در سربالائی ها و یا هنگام عبور از روی موانع كه باعث فشار روی سوپاپهای موتور و مقاومت ميل بادامك برای گردش روان توسط این تسمه میگردد.
3- خرابی بلبرينگ ، هرزگرد تسمه سفت کن و گیرپاژ آن ،باعث پارگی و کشیدگی يا رد كردن و بريدن دندانه تسمه خواهد شد. معمولا كار كرد زياد و يا سفت بودن زياد تسمه عامل خرابی آن ميباشد.
4- سفت کردن زياد تسمه . تسمه ميبايد بين 2 الی 3 ميليمتر قابل انعطاف باشد. و يا با دستگاه مخصوص سفتی آن تنظيم شود.
5- نصب تسمه نامرغوب و تقلبی که توان تحمل فشار و كار زیاد را ندارد.
( تسمه نو نبايد در سطح بيرونی و داخلی آن بر اثر تا كردن برای امتحان ترك و شستگی ديده شود . و يا اليافی از آن در حال جدا شدن باشد و يا حتی يكی از دندانه های آن مشكل داشته باشد. تسمه هايی كه بشكل تا خورده نگهداری شده اند و يا اشياء ديگری روی آنها گذاشته شده اند . دچار مشكل خواهند شد.)
6- روغن ريزی سر ميل لنگ و چرب شدن تسمه تايم
7- عدم استفاده از خودرو بمدت طولانی
آسيبهای ناشی از بريدن و يا رد كردن و يا جدا شدن دندانه های تسمه تايم :
در خودروهايی كه از موتور پژو نوع XU7JP/L3 1800 سي سي استفاده شده است ، موتور اين خودروها در صورت پاره شدن تسمه گرداننده ميل بادامك سوپاپها و قرار ندادن دنده خودرو در وضعيت خلاص توسط راننده ، چون كماكان ميل لنگ موتور در حال گردش بر اثر حركت چرخها ميباشد باعث بالا آمدن پيستون ميگردد ؛ در اين وضعيت سر پيستون به ته سوپاپهای باز مانده برخورد ميكند و موجب آسيب به سوپاپ و پيستون خواهد شد. در صورت شديدتر بودن و بيشتر دور زدن ميل لنگ و يا قصد روشن كردن مجدد موتور ، به شاتونها و ديواره سيلندر و سر سيلندر نيز آسيب ميرسد. بنابراين بازديد و تعويض بموقع تسمه تايم باعث جلوگيری از آسيب به موتور خودرو ميگردد. هنگام تهيه تسمه نو، به جنس آن از نظر مرغوب بودن به علت حساسيت موضوع حتما توجه كنيد و مكانيك نوع نامرغوب را نصب ننمائيد زيرا بريدن يا جدا شدن دندانه های تسمه نيز باعث خارج شدن موتور از تايم و آسيب گفته شده ميگردد. تسمه تایممينگ مارك دايكو اصلی و مارك کنتینانتال آلمان نوع مرغوبی ميباشند.
زمان تعويض تسمه تايم :
زمان تعويض اين تسمه از 60000 هزار كيلومتر ( رانندگی با شتابهای منفی و مثبت زياد – با دور موتور زياد – دنده مرده – ايستايی و عدم كاركرد خودرو بمدت طولانی – گذشت زمان زياد حدود مثلا 3 سال از آخرين نصب – صدا دار شدن برينگ تسمه سفت كن- روغن ريزی سر ميل لنگ – تسمه نامرغوب – تسمه بيش از حد سفت ) تا 80000 هزار كيلومتر ( رانندگی ملايم و پيوسته و با دور موتور متوسط و گذشت زمان كمتر از حدود 5/1 سال) متغيير ميباشد . در صورتيكه از كيلومتر آخرين نصب و نوع كاركرد خودرو مطللع نميباشيد توصيه ميشود تسمه را بصورت گفته شده بازديد كنيد:
در روز روشن و پر نور كاپوت را تا آخرين درجه آن بالا بزنيد و سمت چپ موتور ( سمت شاگرد) در محلی كه شيلنگهای رفت و برگشت بنزين به باك جفت هم قرار گرفته اند و بصورت قوس تقريبا نيمدايره ميباشند، شيلنگها را از روی بست آنها بدون فشار دادن بيش از حد آزاد كرده و روپوش لاكی تسمه تايم كه زير شيلنگها قرار گرفته را با باز كردن پيچ نگهدارنده آن باز كنيد. خودرو را در دنده 5 بگذاريد و با حركت دادن آن به جلو به آرامی تسمه را از نظر فرسودگی و ترك خوردگی و نخ كش شدن و يا جدا شدن دندانه های عرضی و يا چرب بودن آن چك كنيد . در صورت وجود هر كدام از موارد گفته شده نياز به تعويض تسمه توسط مكانيك خواهيد داشت.

برچسب:
ارسال شده در دسته‌بندی نشده | نظرات (2)

2 پاسخدر “درباره تسمه تايمينگ پژو 405 – پارس و سمند ، بيشتر بدانيم !“

  1. Net Sit می‌گوید :

    http://www.tuningtalk.com/forum/viewtopic.php?t=21328

  2. Net Sit می‌گوید :

    سه شنبه 13 بهمن 1394, 8:07 pm

    خب امروز تسمه تایم و دینام رو توسط نمایندگی ایران خودرو عوض کردم تسمه تایم 48 تومن و دینام هم 40 تومن جالبه بدونید تسمه استاندارد تو 57هزار و دومی هم که این باشه تو 95 هزار عوض کردم کلا میترسم اخه همه چیز چینی شده و منم همش کاتاف میزنم

گذاشتن یک پاسخ

*